1660 - Höganäskeramik

1660 - Höganäskeramik
1660 - Höganäskeramik
1660 - Höganäskeramik
1660 - Höganäskeramik
1660 - Höganäskeramik
1660 - Höganäskeramik
1660 - Höganäskeramik
1660 - Höganäskeramik

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

800 SEK

HÖGANÄSBOLAGET, 3 delar, sten- och lergods, glaserat, bestående av stor gulglaserad skål / spillkum, saltglaserat sängkrus med lönnlövsdekor, burk med lock, glaserat lergods, höjd upp till 20, Ø upp till 48 cm

Bruksslitage, nagg

787446

2020-08-23