1660 - Höganäskeramik
Klubbat för:
900 SEK
Utropspris
800 SEK
HÖGANÄSBOLAGET, 3 delar, sten- och lergods, glaserat, bestående av stor gulglaserad skål / spillkum, saltglaserat sängkrus med lönnlövsdekor, burk med lock, glaserat lergods, höjd upp till 20, Ø upp till 48 cm
Bruksslitage, nagg
787446
2020-08-23