Tapio Wirkkal Nikke stolar

Tapio Wirkkal Nikke stolar
Tapio Wirkkal Nikke stolar
Tapio Wirkkal Nikke stolar
Tapio Wirkkal Nikke stolar
Tapio Wirkkal Nikke stolar
Tapio Wirkkal Nikke stolar
Tapio Wirkkal Nikke stolar
Tapio Wirkkal Nikke stolar

Klubbat för:

1 500 EUR

Utropspris

2 000 EUR

TAPIO WIRKKALA, STOLAR, 3 st, "Nikke", modellen formgiven 1958, Asko, böjd rytmfaner och förkromade stålben, höjd 78 cm, bredd 44 cm.

Billnäs goes online

slitage, fläckar

787447

2020-07-04