Soffa rokokostil

Soffa rokokostil
Soffa rokokostil
Soffa rokokostil
Soffa rokokostil
Soffa rokokostil
Soffa rokokostil
Soffa rokokostil
Soffa rokokostil
Soffa rokokostil
Soffa rokokostil

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SOFFA, rokokostil, 1900-talets första hälft, på 6 ben, svartlackerad stomme, träskuren dekor, tapetserararbete, lila möbelklädsel, djuphäftad basida, sitthöjd ca 38, längd 160, rygghöjd 90 cm

Ingår i temaauktionen "Sätt färg på ditt hem"

Smärre slitage, senare bemålad, senare klädsel, kuddar medföljer

787538

2020-06-29