Wegdwood
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
WEDGWOOD, 10 dlr, 1800/1900-tal, en kanna med infattade delar i nysilver, vaser samt dosa, höjd mellan ca 2-18 cm
Ingår i temaauktionen "Sätt färg på ditt hem"
Inre glasyrspricka i kannan, bruks och åldersrelaterat slitage
787548
2020-06-28