Wegdwood

Wegdwood
Wegdwood
Wegdwood
Wegdwood
Wegdwood
Wegdwood
Wegdwood
Wegdwood
Wegdwood
Wegdwood
Wegdwood
Wegdwood

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

WEDGWOOD, 10 dlr, 1800/1900-tal, en kanna med infattade delar i nysilver, vaser samt dosa, höjd mellan ca 2-18 cm

Ingår i temaauktionen "Sätt färg på ditt hem"

Inre glasyrspricka i kannan, bruks och åldersrelaterat slitage

787548

2020-06-28