EILEEN GREY Roattino golvlampa Classicon
Klubbat för:
8 400 SEK
Utropspris
8 500 SEK
EILEEN GREY, "Roattino", golvlampa, för ClassiCon, Tyskland, samtida, ursprungligen formgiven under 1930-talet, stomme i svartlackerat ståål, skärm i vit textil och plast, höjd ca 151 cm
Ingår i temaauktionen Sätt färg på ditt hem
Smärre/obetydligt slitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
787646
2020-06-28