EILEEN GREY Roattino golvlampa Classicon

Klubbat för:

8 400 SEK

Utropspris

8 500 SEK

EILEEN GREY, "Roattino", golvlampa, för ClassiCon, Tyskland, samtida, ursprungligen formgiven under 1930-talet, stomme i svartlackerat ståål, skärm i vit textil och plast, höjd ca 151 cm

Ingår i temaauktionen Sätt färg på ditt hem

Smärre/obetydligt slitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

787646

2020-06-28