Speldosa polyphon

Speldosa polyphon
Speldosa polyphon
Speldosa polyphon
Speldosa polyphon
Speldosa polyphon
Speldosa polyphon
Speldosa polyphon
Speldosa polyphon
Speldosa polyphon
Speldosa polyphon
Speldosa polyphon
Speldosa polyphon

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

POLYFON, 1900-talets början, nyrenässans, fodral av valnöt med intarsia, ca 27x23 höjd 14 cm, 15 skivor medföljer

Slitage, fukt och torrsprickor. Nyckel till lock saknas. Öppet lock.

787759

2020-06-28