Gio Ponti korgstol

Gio Ponti korgstol
Gio Ponti korgstol
Gio Ponti korgstol
Gio Ponti korgstol
Gio Ponti korgstol
Gio Ponti korgstol
Gio Ponti korgstol
Gio Ponti korgstol
Gio Ponti korgstol
Gio Ponti korgstol
Gio Ponti korgstol
Gio Ponti korgstol

Klubbat för:

4 000 SEK

Arviointi

6 000 SEK

Kuvaus

GIO PONTI & LIO CARMINATI, korgstol, 1900-tal, påfågelmodell, rotting, höjd ca 127, sitthöjd 43 cm

HISTORIK: Formgiven 1950 för kryssaren Conte Biancamano

Kuntoraportti

Bruksslitage, skador

787829

Päivämäärä:

2020-06-28