Barnservis och dockskåpsinredning, miniatyrer
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 200 SEK
BARNSERVIS, MINIATYRERSERVIS, totalt ca 25 dlr, mestadles tidigt 1900-tal, barnservis bestående av: kaffekanna, sockerskål med lock, gräddsnipa, 5 kaffekoppar med fat, kastrull, märkt Striegauer Porzellanfabrik A.G, m.m
Flertalet mindre nagg förekommer
788061
2020-07-04