Tapio Wirkkala kaffeservis 4 delar

Klubbat för:

320 EUR

Utropspris

400 EUR

TAPIO WIRKKALA, KAFFEKANNA, SOCKERSKÅL, GRÄDDKANNA, BRICKA, märkta Kultakeskus Oy Design Tapio Wirkkala made in Finland, 1900-talets senare hälft, koppar och teak, sockerskålen märkt Hopeakeskus Oy Design Tapio Wirkkala made in Finland. Kaffekannans höjd 16 cm. Brickans diameter 25 cm.

Billnäs goes online

Slitage

788152

2020-07-04