Bordsur Frankrike 1800-tal
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORDSUR, Louis Philippe, Frankrike, 1800-talets mitt, förgylld brons, dekor med bladverk och rocailler, vitemaljerad urtavla med blå romerska siffror, märkt Hoffman Aine, nyckel samt pendel medföljer, höjd ca 48, bredd 34 cm
Urtavla med sprickor
788161
2020-07-03