Carl Fagerlund taklampa Orrefors

Såld för:

1 500 SEK

Utropspris

2 500 SEK

CARL FAGERLUND, taklampa, Orrefors, 1900-talets mitt, dubbla kupor i glas, tre ljuskällor, metallstomme, diameter 55, höjd ca 40 cm.

Framstår i gott skick, några smärre små kantnagg. Ej funktionstestad.

788201

2020-08-07