Räknemaskin

Räknemaskin
Räknemaskin
Räknemaskin
Räknemaskin
Räknemaskin
Räknemaskin
Räknemaskin
Räknemaskin

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

RÄKNEMASKIN, Aktiebolaget Original-Odhner, Göteborg, 1900-talets första hälft, "Arithmos, Sverige", svartlackerad metall, längd 38 cm.

Bruksslitage, mindre rost.

788217

2020-08-05