Matgrupp Malmsten
Klubbat för:
11 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
CARL MALMSTEN, "Ulfåsa", matgrupp, 9 dlr, Bodafors, 1900-talets andra hälft, ek, bordets mått höjd ca 74, diameter 115, stolarnas sitthöjd 47 cm, 2 iläggssivor vardera bredd 55 cm
Brukslitage, bordsskivan med ett hack, senare klädsel
788241
2020-06-29