1554 - Spel & dobbel

1554 - Spel & dobbel
1554 - Spel & dobbel
1554 - Spel & dobbel
1554 - Spel & dobbel

Klubbat för:

8 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SAMLING kring spel & dobbel, bestående av rouletthjul med spelmarker samt filtduk, schackbräden och spelpjäser, mängder med olika spelmarker och kortlekar, lösa eller i satser, väskor och lådor i olika träslag samt nysilver, olika tillbehör som kortpress etc, därtill 16 delar porslin med speltema från bl a Gucci och Staffordshire, huvudsakligen 1900-tal men även 1800-tal

Varierande slitage, skador kan förekomma

788277

2020-08-23