1554 - Spel & dobbel
Klubbat för:
8 400 SEK
3 000 SEK
SAMLING kring spel & dobbel, bestående av rouletthjul med spelmarker samt filtduk, schackbräden och spelpjäser, mängder med olika spelmarker och kortlekar, lösa eller i satser, väskor och lådor i olika träslag samt nysilver, olika tillbehör som kortpress etc, därtill 16 delar porslin med speltema från bl a Gucci och Staffordshire, huvudsakligen 1900-tal men även 1800-tal
Varierande slitage, skador kan förekomma
788277
2020-08-23