Désiré Grisard skulptur

Désiré Grisard skulptur
Désiré Grisard skulptur
Désiré Grisard skulptur
Désiré Grisard skulptur
Désiré Grisard skulptur
Désiré Grisard skulptur
Désiré Grisard skulptur
Désiré Grisard skulptur

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

DÉSIRÉ GRISARD (1872-?): Skördande kvinna, skulptur, förgylld brons samt ben, signerad Grisard, monterad på marmorsockel, höjd ca. 26,5 cm

Bruksslitage, ena handen lagad/trasig, andra handen lös

788369

2020-06-29