Kinesiska fat
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
800 SEK
FAT, 10 st, Kina och Japan, 1900-tal, bl a Imari, porslin, polykrom och förgylld dekor, diam. ca 18-26 cm
Ett fat med lagning, några med smärre nagg, flertalet med metallmontering för väggupphängning
788379
2020-07-02