Kinesiska fat

Kinesiska fat
Kinesiska fat
Kinesiska fat
Kinesiska fat
Kinesiska fat
Kinesiska fat

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

800 SEK

FAT, 10 st, Kina och Japan, 1900-tal, bl a Imari, porslin, polykrom och förgylld dekor, diam. ca 18-26 cm

Ett fat med lagning, några med smärre nagg, flertalet med metallmontering för väggupphängning

788379

2020-07-02