496 - Broderade tavlor 1700-/1800-tal

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

3 000 SEK

TAVLOR, 3 st, broderade på siden, vy med urna, dagermått ca 18 x 13, Vue de Smedsudden prés de Stockholm, signerad Caroline Rudebeck, dagermått ca 20 x 25, Kyrkmotiv, dagermått ca 22 x 23 cm

Vissa ålderspår, Smedsuddsvyn med vissa skador och missfärgningar

788383

2020-08-21