Samling glas

Samling glas
Samling glas
Samling glas
Samling glas
Samling glas
Samling glas

Klubbat för:

300 SEK

800 SEK

GLAS, 4 dlr, 1800/1900-tal, bestående av vas samt lockpokal, Böhmiskt glas, slipad och bemålad dekor, höjd ca. 22-24 cm, vas med pärlemorsyta och metallmontering, höjd ca. 12 cm, skål med hänkel, höjd ca 15 cm

Bruksslitage, smärre nagg

788388

2020-06-29