Samling glas
Klubbat för:
300 SEK
800 SEK
GLAS, 4 dlr, 1800/1900-tal, bestående av vas samt lockpokal, Böhmiskt glas, slipad och bemålad dekor, höjd ca. 22-24 cm, vas med pärlemorsyta och metallmontering, höjd ca. 12 cm, skål med hänkel, höjd ca 15 cm
Bruksslitage, smärre nagg
788388
2020-06-29