Militär reseikon 1800-tal, a Russian icon

Såld för:

26 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

MILITÄR RESEIKON, 1800-tal, 11 delar monterade tillsammans, 95 x 33 cm
A Russian military travel icon, 19th century, 11 parts mounted together, 95 x 33 cm

PROVENIENS
Dimitri Apazidis, Stockholm, vidare i arv till nuvarande ägare

PROVENANCE
Mr Dimitri Apazidis, Stockholm, Sweden, inherited to the current owner.

Färgbortfall, en del lös

788399

2020-09-13