Lockskål

Lockskål
Lockskål
Lockskål
Lockskål
Lockskål
Lockskål

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 000 SEK

LOCKSKÅL, Kina, 1800/1900-tal, porslin, metallmontering i form av hänklar och knopp/ögla, polykrom och förgylld dekor av figurscener, diam 19 cm, höjd ca. 17,5 cm

Bruksslitage, färgbortfall, kantnagg på insida av skål

788416

2020-06-29