Vaser Rörstrand
Klubbat för:
1 900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
RÖRSTRAND, "Daldansen", vaser, 1 par, 1900-talets början, flintgods, vitglaserade med polykrom dekor av figurscener, undertill märkta, vardera höjd ca 32 cm
En vas med underliggande fotnagg
788429
2020-07-01