Solur 1900-tal

Solur 1900-tal
Solur 1900-tal
Solur 1900-tal
Solur 1900-tal
Solur 1900-tal
Solur 1900-tal
Solur 1900-tal
Solur 1900-tal
Solur 1900-tal
Solur 1900-tal
Solur 1900-tal
Solur 1900-tal
Solur 1900-tal
Solur 1900-tal
Solur 1900-tal
Solur 1900-tal

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

1 200 SEK

SOLUR, 1900-talets andra hälft, bemålat järn, detaljer i koppar, fot med sockel föreställande fisk, höjd ca 90 cm

Ingår i temaauktionen "Med inspiration från Österlen"

Bruks- och åldersrelaterat slitage, märken, repor, ytlig nedsmutsning

788488

2020-07-15