Vicke Lindstrand & Ingrid Atterberg Upsala Ekeby

Såld för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

VICKE LINDSTRAND & INGRID ATTERBERG, Upsala Ekeby, glaserat lergods, 4 skålar diameter 14, 17 och 23 cm, 1 vas höjd 13 cm, 1 såsterrin med fat längd 16 cm, 1 lockask diameter 12,5 cm

Vas med kantspricka och mindre nagg, mindre krackelyr

788632

2020-08-08