Kaffeservis Eric Råström
Klubbat för:
4 000 SEK
Schätzwert
5 000 SEK
Beschreibung
ERIC RÅSTRÖM, kaffeservis, 3 dlr, silver, bestående av: kaffekanna, gräddkanna, sockerskål, stämplade E. Råström, Stockholm 1943, kanna med handtag i ebenholts, runt fotkanterna vågband i relief, höjder mellan 20-10 cm, totalvikt ca 1187 g
Zustandsbeschreibung
Smärre slitage, putsrester
788776
2020-07-04