Bordslampa Just Andersen

Bordslampa Just Andersen
Bordslampa Just Andersen

Såld för:

3 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

JUST ANDERSEN, bordslampa, tenn, 1930-tal, plisserad skärm klädd med textil "Tulpan", design Josef Frank, Svenskt Tenn, höjd exklusive skärm 25 cm, total höjd ca 36 cm.

Blekt skärm, sedvanligt ytslitage, ej funktionstestad.

788858

2020-08-25