Ljusstakar, Louis-Philippe
Klubbat för:
12 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, Louis-Philippe, Frankrike, förgylld brons, svart och vitt marmor, fotplatta med pärl- och bladstav, akantushölstrade balusterformade pelare, ljuspipa i form av plymer, höjd 28,5 cm
Nagg, enstaka avslag, omförgyllda, ljuspipor med gängor möjligen för lock
788875
2020-07-01