187 - Oljemålningar 2 st

187 - Oljemålningar 2 st
187 - Oljemålningar 2 st
187 - Oljemålningar 2 st
187 - Oljemålningar 2 st
187 - Oljemålningar 2 st
187 - Oljemålningar 2 st
187 - Oljemålningar 2 st
187 - Oljemålningar 2 st

Såld för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

OLJEMÅLNINGAR, 2 st, olja på duk respektive papperspannå, en föreställande man med ölkrus, spännramen med påskrift "Målad af Emil Ehrensvärd", ca 19x14 cm, en förställande Alvastra klosterruiner, signerad 1863 C G m, baksidan med påskrift Claes Grundström, Maj 1863

788961

2020-08-21