Gallerskål med fat Royal Copenhagen

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ROYAL COPENHAGEN, gallerskål med underfat, porslin, Danmark, 1900-talets första hälft, modell 1579-1580, handmålad dekor, längd ca 25-28 cm

Mindre kantnagg på skålen

789017

2020-07-02