Edition Ete Per G Forslund Ring 18K

Såld för:

Osåld

Utropspris

3 000 SEK

PER G FORSLUND, ring, 18K, tvåfärgad, signerad, Malmö, 1986, rund smaragd flankerad av två briljanter ca 0.20 ct, högt arkitektoniskt gallerverk, stl ca 17 1/4 jmfr 54, vikt ca 4.3 g

Snaragd med små naggar, bristningar och inneslutningar såväl invändigt som vid bordets yta. Diamanter uppmätta infattade.

789037

2020-07-26