Bordslampa design av Paavo Tynell

Klubbat för:

1 700 EUR

Utropspris

1 200 EUR

PAAVO TYNELL, BORDSLAMPA, Taito 1930/40-tal,
mässingslampa med originalskärm av spjälor, diameter 35 cm, höjd 47 cm.

Billnäs goes online

Åldersrelaterat slitage och ärgi, skador på lamp skärmen

789067

2020-07-05