Bordslampa design av Paavo Tynell
Klubbat för:
1 700 EUR
Utropspris
1 200 EUR
PAAVO TYNELL, BORDSLAMPA, Taito 1930/40-tal,
mässingslampa med originalskärm av spjälor, diameter 35 cm, höjd 47 cm.
Billnäs goes online
Åldersrelaterat slitage och ärgi, skador på lamp skärmen
789067
2020-07-05