Sekretär nyrenässans
Klubbat för:
9 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BYRÅ, med klaff, 1800-talets andra hälft, nyrenässans, fanérad i valnöt och valnötsrot, förgyllda beslag av lejonmaskaroner, svarvade kulfötter, bakomvarande lådor, höjd ca 127, 70x44 cm
Slitage, nyckel (senare) finns att avhämta i Utlämningen.
789075
2020-07-01