Dräktvärja 1700-tal

Dräktvärja 1700-tal
Dräktvärja 1700-tal
Dräktvärja 1700-tal
Dräktvärja 1700-tal
Dräktvärja 1700-tal
Dräktvärja 1700-tal
Dräktvärja 1700-tal
Dräktvärja 1700-tal

Klubbat för:

150 EUR

Schätzwert

250 EUR

Beschreibung

DRÄKTVÄRJA, Mellaneuropa, 1700-talets slut,
fästet, handbygeln samt parerplåten i mässing, tvåeggad klinga, dubbla parerplåt, klingans längd 79 cm., längd 94,5 cm.

Billnäs goes online

Zustandsbeschreibung

Slitage, lagningar, anlupen klinga

789079

2020-07-05