Koran handskrift 1800-talet

Koran handskrift 1800-talet
Koran handskrift 1800-talet
Koran handskrift 1800-talet
Koran handskrift 1800-talet

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KORAN HANDSKRIFT, 15/1600-tal, bildyta ca 30 x 28 cm, enligt uppgift skriven på Thuluth Mouhaqqiq

Blekt papper, smärre fläckar, inramat, del av lös ram invändigt.

789233

2020-07-02