Tsukioka Yoshitoshi (1839-1892)

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TSUKIOKA YOSHITOSHI (1839-1892), träsnitt, Japan, 1800-tal, nummer 78 i "One Hundred Aspects of the Moon", Samuraj iklädd halmdräkt i månsken, 33x22 cm

Ej examinerad ur ram. Slitage, veck

789248

2020-09-14