Konsolbord gustaviansk stil

Konsolbord gustaviansk stil
Konsolbord gustaviansk stil
Konsolbord gustaviansk stil
Konsolbord gustaviansk stil
Konsolbord gustaviansk stil
Konsolbord gustaviansk stil
Konsolbord gustaviansk stil
Konsolbord gustaviansk stil

Klubbat för:

13 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

KONSOLBORD, 18/1900-tal, gustaviansk stil, med profilerad kalkstenskiva, bronserat med förgyllda detaljer, med dekor av bl a pärlstav, festonger o lagerblad, benkryss m urna, höjd ca 82, 100x48 cm

Slitage, lagningar, torrsprickor, färgbortfall

789302

2020-07-02