1582 - Äldre bruksföremål

1582 - Äldre bruksföremål
1582 - Äldre bruksföremål
1582 - Äldre bruksföremål
1582 - Äldre bruksföremål

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BRUKSFÖREMÅL, av äldre slag, 7 delar, (3) målade plåtbrickor, 3-delad kakburk i målad plåt, hushållsvåg, Eskilstuna, (2) mattpiskor, rotting respektive ståltråd, 1800-/1900-tal

Varierande slitage, färgbortfall

789321

2020-08-23