Skrivskåp barock

Skrivskåp barock
Skrivskåp barock
Skrivskåp barock
Skrivskåp barock
Skrivskåp barock
Skrivskåp barock
Skrivskåp barock
Skrivskåp barock
Skrivskåp barock
Skrivskåp barock
Skrivskåp barock
Skrivskåp barock
Skrivskåp barock
Skrivskåp barock

Klubbat för:

9 200 SEK

Utropspris

12 000 SEK

SKRIVSKÅP, 1700-tal, barock, fanérat med valnöt och alrot, med intarisa av kompassros, draghandtag och beslag i brons, sex lådor, snedklaff med invändig lådor, skåp samt lönnfack, överdel med skåpdörrar och invändiga hyllplan och lådor, höjd ca 231, 108x60 cm, delbart i två delar, två nycklar finns

Dörrarna har slagit sig, 2 lås saknas, Slitage i form av torrsprickor, smärre fanérbortfall, ett lås defekt, enstaka lösa beslag, lagningar

789374

2020-07-02