Gunnar Brusewitz Lång vår färglitografi med bok
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GUNNAR BRUSEWITZ. Lång vår. Stockholm, Wahlström & Wistrand, 1977. 1 lös signerad färglitografi "Lappland", (ca 400x495 mm.). Bok med kolorerade o.a. illustrationer efter författaren.
Bok i ljusbrunt skinnryggsband med övre guldsnitt, skyddsomslag. Främre omslag medbundet.
Bok och litografi lösa i originalpappkassett. Bibliofilupplaga tryckt i 350 nr. ex., detta nr 56 Nord.
Pappkassett något nött.
789413
2020-08-25