Wrights Svenska fåglar 3 vol.

Wrights Svenska fåglar 3 vol.
Wrights Svenska fåglar 3 vol.
Wrights Svenska fåglar 3 vol.
Wrights Svenska fåglar 3 vol.
Wrights Svenska fåglar 3 vol.
Wrights Svenska fåglar 3 vol.
Wrights Svenska fåglar 3 vol.
Wrights Svenska fåglar 3 vol.

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

(3). WRIGHT, MAGNUS, - WILHELM, - FERDINAND VON. Svenska fåglar. 2 uppl. Text Einar Lönnberg. I-III. Stockholm 1927-29.

Folio (ca 380x280). Färgplanscher o.a. illustrationer.
Nötta mörkbruna skinnband, på främre pärmarnas mittfält örn i guldtryck, blektar guldornerade ryggar. skador i övre och nedre kant, marmorerade snitt. Tryckt i nr. o. av Verner von Heidenstam signerad upplaga. 3 vol.

Se text

789420

2020-08-25