Fåtölj fransk bulldog
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FÅTÖLJ, 1900-talets första hälft, mörkbetsat trä, fast stoppad rygg och sits, senare omklädd, sits och bakstycke med rutig möbeltextil, ryggens klädsel med motiv av fransk bulldog, sitthöjd ca 40, rygghöjd 100, bredd 65 cm
Senare omklädd, bruks- och åldersrelaterat slitage på trä
789494
2020-07-06