Fåtölj fransk bulldog

Fåtölj fransk bulldog
Fåtölj fransk bulldog
Fåtölj fransk bulldog
Fåtölj fransk bulldog
Fåtölj fransk bulldog
Fåtölj fransk bulldog
Fåtölj fransk bulldog
Fåtölj fransk bulldog
Fåtölj fransk bulldog
Fåtölj fransk bulldog
Fåtölj fransk bulldog
Fåtölj fransk bulldog

Såld för:

2 600 SEK

Utropspris

2 500 SEK

FÅTÖLJ, 1900-talets första hälft, mörkbetsat trä, fast stoppad rygg och sits, senare omklädd, sits och bakstycke med rutig möbeltextil, ryggens klädsel med motiv av fransk bulldog, sitthöjd ca 40, rygghöjd 100, bredd 65 cm

Senare omklädd, bruks- och åldersrelaterat slitage på trä

789494

2020-07-06