Slagbord 1800-tal
Klubbat för:
2 400 SEK
Schätzwert
2 000 SEK
Beschreibung
SLAGBORD, 1800-tal, bemålat trä, två lådor i sargen, en utfällbar sida, höjd ca 72, 58x104, utfälld ca 124 cm
Zustandsbeschreibung
Bruks- och åldersrelaterad slitage, torrsprickor, fläckar, repor, lös i fogar, en utfällbar sida saknas
789535
2020-07-03