Krukor krus Rörstrand Gustavsberg

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SYLTKRUKOR, 2 st, samt 1 krus, tidigt 1900-tal, stengods, Rörstrand (2) samt Gustavsberg (1), blåvit dekor, hänklar, höjd ca 18-29 cm, diameter 16-17 cm

Slitage

789569

2020-07-03