1596 - Porslin 1800-/1900-tal

1596 - Porslin 1800-/1900-tal
1596 - Porslin 1800-/1900-tal
1596 - Porslin 1800-/1900-tal
1596 - Porslin 1800-/1900-tal
1596 - Porslin 1800-/1900-tal
1596 - Porslin 1800-/1900-tal

Såld för:

750 SEK

Utropspris

800 SEK

PORSLIN, 18 delar, flintgods, fältspatsporslin, bl a fiskformade fat och formar samt delar med olika texter, t ex Varmt vatten, Skal och ben etc, Gustavsberg, Rörstrand, Karlskrona m fl, 1800-/1900-tal, höjder upp till ca 20 cm

Varierande slitage, någon nagg eller spricka kan förekomma

789819

2020-08-23