1597 - Porslin 1800-/1900-tal
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
800 SEK
PORSLIN, 7 delar, flintgods och fältspatsporslin, bl a kruka med texten Axel B Olsson smöraffär Helsingborg, smörbytta märkt Smör, korvkarott med texten Varm Korv etc, bl a Rörstrand, Gustavsberg, 1800-/1900-tal, höjder upp till ca 20 cm
Varoerande slitage, någon nagg eller spricka kan förekomma
789822
2020-08-23