1597 - Porslin 1800-/1900-tal

1597 - Porslin 1800-/1900-tal
1597 - Porslin 1800-/1900-tal
1597 - Porslin 1800-/1900-tal
1597 - Porslin 1800-/1900-tal
1597 - Porslin 1800-/1900-tal
1597 - Porslin 1800-/1900-tal

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

800 SEK

PORSLIN, 7 delar, flintgods och fältspatsporslin, bl a kruka med texten Axel B Olsson smöraffär Helsingborg, smörbytta märkt Smör, korvkarott med texten Varm Korv etc, bl a Rörstrand, Gustavsberg, 1800-/1900-tal, höjder upp till ca 20 cm

Varoerande slitage, någon nagg eller spricka kan förekomma

789822

2020-08-23