Chatelaine 18 k guld
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CHATELAINE, 18 k guld, överdel i form av handskbeklädd hand med dekor av blomma och cabochonslipat vitt glas, stämplad Anders Petter Lundqvist, Stockholm troligen 1832 (årsstämpel otydlig), höjd inkl ögla 7,2 cm, vikt ca 5,8 g
Glas med skador, översta pålödda öglan troligen ej ursprunglig, bucklor
789853
2020-07-05