Magrupp 7 dlr Nordiska kompaniet

Såld för:

450 SEK

Utropspris

1 500 SEK

MATGRUPP, 7 dlr, Nordiska Kompaniet, 1930-tal, art deco, brickmärkta, bestående av: 1 matbord med två iläggsskivor, 4 stolar samt 2 karmstolar, mörkbetsad ek, stolar delvis med rotting, sitthöjd ca 45, höjd på bord ca 77, diameter 158x116, iläggsskivor á 60 cm

Bruksslitage, större vid bordsskiva, karmstolar med skador vid rotting varav ena karmstolen med något större skada vid rotting

790044

2020-07-10