Georges Braque färglitografi

Georges Braque färglitografi
Georges Braque färglitografi

Klubbat för:

950 SEK

Utropspris

1 000 SEK

GEORGES BRAQUE (1882-1963), efter: "Ciel Gris II", monogramsignerad i plåten, 1959, ur DLM nr 115, färglitografi, bildmått ca 9,5x22 cm
Literatur: Vallier, Maeght nr 1030

790069

2020-07-03